בלוג

גילום מס הכנסה והשפעתו על השכר

גילום מס הכנסה הוא מושג שכל אחד ואחת צריכים להכיר, כן, גם אתם, ואין זה משנה אם אתם מעסיקים או שכירים. גילום מס הכנסה פירושו שנטל תשלום מס ההכנסה של העובד מוטל על המעסיק, ואינו נגרע מהשכר של העובד.

מהי חשבונית עצמית ומתי מפיקים חשבונית עצמית?

חשבונית עצמית היא מושג שמרבים להשתמש בו, אך יחד עם זאת עבור רבים מדובר במושג עמום ולא ברור. במאמר זה נענה על שאלות רבות הקשורות להפקת חשבונית עצמית החל ממה היא ההגדרה של חשבונית עצמית ועד לשאלה האם ניתן להפיק חשבונית עצמית דיגיטלית.

איך פותחים עוסק מורשה?

פתיחת תיק עוסק מורשה מתחילה ברשויות המס, כרוכה בשכירת שירותיו של רואה חשבון או יועץ מס, דורשת דיווח קבוע למע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, וחשוב להבין היטב איך פותחים עוסק מורשה ומה הם חובותיו וזכויותיו של עוסק מורשה בישראל – כדי להצליח.

הוצאה מוכרת – זכות שכל בעל עסק חייב להכיר

לעסקים וחברות יש הוצאות שונות ומגוונות והמחוקק קבע כי יש הוצאות שיוכרו במלואן בעוד שהוצאות אחרות יוכרו רק בחלקן. כמו כן, הוצאות מוכרות נבדלות גם מעסק לעסק. מה שתחשב הוצאה מוכרת עבור עסק אחד לא תחשב הוצאה מוכרת במס עבור עסק בענף אחר או שהוצאה זו לא תנוכה במלואה.

הצהרת הון למס הכנסה – מדריך בגובה העיניים

במידה מסוימת הצהרת הון היא מעין בדיקת אמינות. ממש כשם שבחקירות, בסקרים או במחקרים מסוימים המתוחקר נשאל מספר פעמים אותה שאלה על מנת לבחון את העקביות ואת רמת האמינות שלו, כך הצהרת הון משמשת לבחינת אמינות הדיווחים השנתיים.

קופה ממוחשבת לעסק


קופה ממוחשבת מבית ריווחית תשדרג את העסק שלכם ותעניק פתרון חכם וגמיש, המותאם באופן מדויק לצרכים העסקיים הייחודיים שלכם במחירים אטרקטיביים במיוחד.
הקופה הממוחשבת מעוצבת בקווים עכשוויים, משלבת בין איכות לנוחות ומביאה אל בית העסק שלכם את חזית הטכנולוגיה.

מהי חתימה אלקטרונית ומהו חוק חתימה אלקטרונית?

חוק חתימה אלקטרונית, התשס"א - 2001 קבע את הסטנדרטים הטכנולוגיים והמשפטיים שלאורם חתימה אלקטרונית תחשב בעלת תוקף חוקי, ובכך למעשה צמצם את הסכנות הנלוות לשליחת מסמכים חשובים באופן דיגיטלי.

גבייה מלקוחות בכלים נכונים ויעילים

גבייה מלקוחות זה הצד הפחות אטרקטיבי בניהול עסקים וחברות. גבייה דורשת זמן, השקעה, מאמץ והתמודדות עם לקוחות שמחמיצים תשלומים, דוחים תשלומים או שהחיובים שלהם חוזרים. גבייה זה לא כיף גדול אך כל עסק וחברה, בכל סדר גודל, ידרשו להתמודד עם לקוח חייב בשלב זה או אחר במחזור החיים של בית העסק.

חופשי ומעושר? מדריך מקצועות חופשיים בישראל

בעלי עסקים הנכנסים תחת קטגוריית "מקצועות חופשיים" פחות חופשיים מכפי שהשם מרמז, והם לא באמת חופשיים יותר מעוסקים בעלי מעמד אחר ברשויות המס. למעשה, יש לפחות מגבלה אחת החלה על בעלי מקצועות חופשיים, שאינה חלה על עוסקים אחרים בישראל.

ניהול כספים נכון בעסק

בין אם אתם מנהלים עסק שמוגדר כעוסק פטור ובין אם עסק שמוגדר כעוסק מורשה, הרי שרישום מדויק של ההוצאות וההכנסות בעסק מהווה אבן יסוד של ניהול כספים נכון בעסק.

כיצד ליצור שיתופי פעולה עסקיים בצורה נכונה?

מה אם נאמר לכם שתחרות איננה גזרה משמיים? מה אם נחדש לכם שניתן להצמיח מתחרות זו שיתופי פעולה עסקיים מועילים ומוצלחים במיוחד שלא היו מתרחשים אלמלא התחרות? מה אם נאמר לכם ששיתופים עסקיים עשויים להוות אף יתרון תחרותי?

ניהול קשרי לקוחות בעסק

כאשר לקוח פוטנציאלי מתעניין במוצר או שירות מסוים, הוא יחפש עליו את כל המידע הרלוונטי, יעשה סקר שוק ויבדוק לעומק לפני שבכלל יחשוב לבצע את הרכישה (לרוב). בשלב הזה, כל עסק שאותו אדם התעניין בשירותיו ו/או מוצריו, יפנה אליו ויחזר אחריו תוך שכנוע למה הוא כן ובתי עסק אחרים לא. כבר בשלב הזה מתחיל התהליך שנקרא "ניהול קשרי לקוחות".

רישיון לעסוק: חוק רישוי עסקים בישראל

חוק רישוי עסקים, תשכ"ח-1968 מסדיר אילו עסקים וחברות בישראל טעונים רישוי מטעם משרד הרישוי ותכליתו של חוק זה הוא להבטיח פעילות תקינה, בטוחה ונאותה של עסקים בישראל. חשוב להבין כי חוק רישוי עסקים אינו חל על כלל העסקים בישראל ורק עסקים המופיעים ב"צו רישוי עסקים" כפופים לו.

מערכת ניהול משימות לעסק

מערכת ניהול משימות לעסק מאפשרת מעקב אחר הזמן ובמקביל היא גם חוסכת זמן. המערכת משמשת כלי יעיל, אמין ומהימן בידי בעלי עסקים שעוזר לעמוד בלוחות הזמנים. ואם מוסיפים לכך את העובדה שהמערכת ממוחשבת, אוטומטית ואינה דורשת מגע יד אדם, הרי שהיא גם מפנה המון זמן לבעלי עסקים ולעובדיהם.

פתיחת חברה בע"מ במדינת ישראל צעד אחרי צעד

רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך פתיחת חברה בע"מ וקופצים ראש למים העמוקים, כדאי שתקראו את השורות הבאות. נסביר בשפה פשוטה ובגובה העיניים מהי חברה בע"מ? מה מייחד אותה ממעמד של עוסקים אחרים? נראה כיצד פותחים חברה בע"מ? אילו יתרונות וחסרונות יש בפתיחת חברה בע"מ? וגם איך סוגרים חברה בע"מ?
אז פנו לכם 4 דקות ובואו נתחיל.

כך תגבו את העסק שלכם באמצעות ניהול חשבונות בענן

יותר ויותר עסקים קטנים ובינוניים מבינים שכיום, היכולת לנהל את העסק מרחוק, כולל הנהלת חשבונות, היא חיונית. המעבר לענן מאפשר לעשות זאת – וגם לחסוך מאמץ וכוח אדם

עברתם למכירות אונליין? תבחרו מערכת סליקה שתקצר לכם תהליכים

כמעט כל עסק מבין היום את חשיבות המכירה אונליין – מגמת הקניות ברשת רק עולה ותקופת הקורונה האיצה אותה אף יותר. כך תבחרו מערכת סליקה אוטומטית ואמינה שתדע להסתנכרן עם שאר הפעולות שמתרחשות עם כל מכירה ותגבה את הכל בענן

מוצרים נוספים
אפשר לעזור?