אוטומציה עסקית

5 תהליכי אוטומציה עסקית שייעלו את העסק שלכם ויהפכו אותו לריווחי יותר

21.10.2023

אוטומציה עסקית היא לא סתם עוד מילת באזז שתחלוף מהעולם במהירות, היא כלי רב עוצמה בידי עסקים, ארגונים וחברות לשיפור הדיוק, היעילות, התפוקה, מערך שירות הלקוחות וכמובן גם לשיפור הרווחיות, והיא מחוללת מהפכה ממשית באופן שבו אנו עושים עסקים כיום.

כדי להבין על מה בדיוק אנחנו מדברים, הינה כמה נתונים בנושא אוטומציה עסקית שיכולים להסביר את היקף התופעה:

  • על פי סקר של McKinsey, כבר עכשיו לפחות 31% מהעסקים כבר ביצעו אוטומציה עסקית מלאה לפחות לפונקציה עסקית אחת בחברה שלהם – אוטומציה של שיווק, אוטומציה של המערך החשבונאי, של ניהול מלאי וכו’.
  • על פי סקר של חברת Zapier, 90% מהעובדים בתפקידי ידע מדווחים כי אוטומציה עסקית שיפרה את עבודתם.
  • על פי סקר של Formstack, 76% מהעסקים משתמשים באוטומציה עסקית לסטנדרטיזציה של זרימת העבודה, 58% משתמשים באוטומציה לדיווח, לתכנון ולעבודה עם נתונים ו-36% משתמשים בה לצורך ציות לרגולציה.
  • על פי סקר של חברת Zapier, 88% מבעלי העסקים הקטנים מדווחים ששילוב אוטומציה עסקית מאפשרת להם להתחרות בחברות גדולות יותר.
  • על פי kissflow, מנהלי IT מדווחים כי אוטומציה עסקית חוסכת לעובדים בין 10% לבין 50% מהזמן שהושקע במשימות ידניות.

לאוטומציה עסקית יש השפעה טרנספורמטיבית על עסקים וארגונים, היא הופכות משימות אנושיות שגרתיות החוזרות על עצמן – לאוטומטיות, היא מונעת טעויות אנוש ומאפשרת לעובדים וגם להנהלה להתרכז במשימות בעלות ערך גבוה יותר. משימות הדורשות יצירתיות, קבלת החלטות אסטרטגיות וחשיבה ביקורתית.

רוצים לקחת את העסק שלכם קדימה? שלבו אוטומציה עסקית מבית ריווחית:

אוטומציה עסקית

ריווחית מביאה את בשורת האוטומציה החשבונאית למגזר העסקי

בתחום האוטומציה העסקית, בולטות במיוחד האוטומציה החשבונאית, והיא מהווה מרכיב קריטי בהפיכת משימות פיננסיות וחשבונאיות שגרתיות, ידניות, מייגעות הנוטות לגזול זמן רב – למהירות, אוטומטיות ומדויקות הרבה יותר.

אנו בחברת ריווחית גאים להיות מחלוצי האוטומציה החשבונאית בישראל ומערכות החברה מציעות אוטומציה עסקית למגוון פעולות חשבונאיות יומיומיות. כך לדוגמה:

1. אוטומציה עסקית לניהול חשבונות:

תוכנת הנהלת חשבונות מבית ריווחית מאפשרת לנהל את החשבונות בעסק בצורה אוטומטית, החל מניהול ההוצאות וההכנסות וביצוע התאמות בנקים ועד שידור דוחות לרשויות המס.

2. אוטומציה עסקית של גביית תשלומים:

ריווחית מציעה אוטומציה עסקית מלאה לכל תהליך גביית התשלום. החל מסליקת כרטיסי אשראי במגוון מטבעות וסליקת ארנקים דיגיטליים ועד שליחה אוטומטית של קבלות/חשבוניות מס הנושאות חתימה דיגיטלית לאחר השלמת התשלום של לקוחות. בנוסף, יש אפשרות לבצע הוראת קבע בכרטיסי אשראי, ולשלוח תזכורות  אוטומטיות ללקוחות המאחרים לשלם. הכול ללא מגע יד אדם.

3. אוטומציה עסקית של הדיווח הפיננסי:

המערכת של ריווחית מציעה אוטומציה עסקית גם לדיווחים הכספיים. ניתן להפיק באופן אוטומטי דוחות כספיים, מאזנים, דוח רווח והפסד, דוח תזרים מזומנים, דוח מכירות ועוד. הנתונים נאספים ללא הרף בתוכנה ובאופן אוטומטי ודי בלחיצת כפתור כדי להפיק מגוון רחב של דוחות ההכרחיים לניהול העסק.

4. אוטומציה עסקית לעיבוד שכר:

לריווחית יש גם תוכנת שכר מתקדמת,  המציעה אוטומציה עסקית לעיבוד שכר העובדים. דרך תוכנה זו ניתן להפיק מגוון מסמכים ודוחות לרשויות המס (106, 125, כרטיס עובד, 102 וכו’), הפקת תשלומי משכורות, העברות אוטומטיות של השכר לחשבונות הבנק של העובדים דרך מ.ס.ב, העברת פקודת משכורת להנהלת החשבונות, הפקת דוחות לחברות ביטוח ועוד ועוד.

5. אוטומציית ציות לרגולציה:

כידוע, חוקי המס, התקנות והרגולציה משתנים ללא הרף. עם המערכות החשבונאיות של ריווחית בעלי עסקים לא צריכים לעקוב אחר כל שינוי ורפורמה רגולטורית. מערכות ריווחית מתעדכנות תדיר בהתאם לשינויים האחרונים, הן עומדות בתקנות המס ובחוקים ויוצרות אוטומציית ציות קפדנית לרגולוציה. כל זה מפחית את הסיכוי לטעויות ולתשלום קנסות.

בנוסף לכל אלו, אוטומציה עסקית של מערכות ריווחית מאפשרת ניתוח עסקי, היא מציעה כלים יעילים לניהול התקציב ולחיזוי וכן הפקת דוחות מתקדמים התורמים לשיפור תהליך קבלת החלטות העסקיות והפיננסיות.

רוצים לקחת את העסק שלכם קדימה? שלבו אוטומציה עסקית מבית ריווחית:

Mask Group-3

צרו קשר

יש לכם שאלה? אנחנו כאן בשבילכם.
השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Mask Group-3

הודעתך נשלחה תודה

ניצור איתך קשר בהקדם