גבייה מלקוחות

גבייה מלקוחות בכלים נכונים ויעילים

16.03.2022

גבייה מלקוחות זה הצד הפחות אטרקטיבי בניהול עסקים וחברות. גבייה דורשת זמן, השקעה, מאמץ והתמודדות עם לקוחות שמחמיצים תשלומים, דוחים תשלומים או שהחיובים שלהם חוזרים. גבייה זה לא כיף גדול אך כל עסק וחברה, בכל סדר גודל, ידרשו להתמודד עם לקוח חייב בשלב זה או אחר במחזור החיים של בית העסק.

העניין הוא שגורלם של עסקים נקבע ונגזר משורת הרווח. העדר יכולת לגבות תשלומים מלקוחות במועד עלולה להחריב עסקים, ולהפך – גבייה מלקוחות בצורה נכונה ורציפה מובילה לתזרים מזומנים חיובי ולצמיחה עסקית.

צפו בסרטון המסביר כיצד לבצע גביה שוטפת מלקוחות קבועים במינימום מאמץ

גבייה מלקוחות: על הקו הדק שבין רגישות לנחישות

גבייה מלקוחות זה נושא מורכב. יש לטפל בה מצד אחד ברגישות ומן הצד השני – בנחישות. אימוץ גישות גבייה קיצוניות מדי עשויות להיות הרסניות: ניסיונות גבייה אגרסיביים, מאיימים או אובססיביים מבריחים לקוחות לבלי שוב. והתעלמות מבעיות גבייה או הימנעות מגבייה מאתגרת יכולים להיות לעתים גזר דין מוות לבית העסק.

מה עושים? איך בכל זאת מצליחים לגבות תשלומים, גם מהלקוחות החמקמקים ביותר?
התשובה טמונה באוטומציית גבייה.
אוטומציית גבייה מלקוחות היא שילוב בין טכנולוגיה חכמה לבין אמנות שימור לקוחות:

  • היא מאפשרת לבעלי עסקים לשמור על קשרי לקוחות טובים.
  • היא חוסכת הרבה מאוד זמן וכאבי ראש שהוקדשו ל”רדיפה” אחרי לקוחות הנוטים לעכב תשלומים
  • והיא גם משפרת באופן משמעותי את כושר הגבייה הכולל של בית העסק.

כי אוטומטי זה פשוט!

כלים חכמים לגבייה אוטומטית מבית חברת ריווחית

תוכנת ריווחית מציעה 2 מודולים ייחודיים שהופכים תהליכי גבייה מתישים לאוטומטיים וממוחשבים. מודולים אלו מסייעים לבעלי עסקים לגבות תשלומים קבועים, לרבות תשלומים מלקוחות שעובדים על בסיס ריטיינר, מנוי חודשי או כאשר מדובר בפריסת תשלומים וגם תשלומים בעסקאות חד פעמיות. הם חוסכים את החיכוך הבלתי נעים עם לקוחות בעלי היסטוריית תשלומים רעועה ומאפשרים מודל גבייה חכם, מתקדם ויעיל מאוד המזכיר במעט מיקור חוץ. אאוטסורסינג ממוחשב ואוטומטי לתהליכי גבייה עסקיים, אם תרצו.

הרשאה לחיוב כרטיס אשראי – מודול הוראות קבע

מודול הוראת קבע נועד לגבייה מלקוחות המשלמים באמצעות כרטיסי אשראי. בדומה לאופן שבו אנחנו משלמים מדי חודש לחברות האינטרנט או חברות הסלולר.
ניתן להגדיר מראש במודול הוראת קבע סכומים לגבייה עתידית קבועה, והמערכת הממוחשבת גם תשלח הוראות חיוב וגם תגבה את הכספים.
בתום כל חיוב המערכת שולחת באופן אוטומטי חשבונית מס/קבלה דיגיטלית, עם חתימה אלקטרונית וזו מגיעה ישירות אל תיבת המייל של הלקוח.

ולגבייה אוטומטית ישירות מחשבון הבנק? מודול מס”ב בתוכנת ריווחית הוא התשובה

במידה והלקוחות מעדיפים לשלם ישירות דרך חשבון הבנק שלהם, ניתן להשתמש במודול מס”ב (מרכז סליקה בנקאית).
מודול מס”ב נועד לגבות יתרות פתוחות על בסיס חשבוניות או דרישות תשלום שטרם שולמו וזאת לצד האפשרות להגדיר סכום קבוע לגבייה עתידית של חיובים מחזוריים.
כמו במודול הוראות קבע גם במודול מס”ב לאחר החיוב המערכת שולחת באופן אוטומטי חשבונית מס דיגיטלית חתומה אלקטרונית אל האימייל של הלקוח.
הן מודול הוראת קבע והן מודול מס”ב מסתנכרנים עם תוכנת הנהלת חשבונות של בית העסק, וביחד מעניקים לבעלי עסקים שליטה, פיקוח ובקרה ממוחשבים המקיפים את כל היבטי הניהול הפיננסי והחשבונאי של בית העסק.

ההתפתחויות הטכנולוגיות בעשורים האחרונים שינו את הדרך שבה חברות ועסקים מתקשרים עם קהל הלקוחות שלהם והביאו בעלי עסקים רבים לאמץ טכנולוגיות גבייה דיגיטליות ואוטומטיות.
כלים אלו לא רק משפרים את יכולת הגבייה של עסקים מלקוחות ותורמים לחוסנם הכלכלי כי אם גם הופכים את תהליכי החיוב לאפקטיביים יותר, יוצרים סטנדרטיזציה בניהול החשבונאי של בית העסק, מצמצמים את הסיכוי לטעויות אנוש, מעצימים את השקיפות העסקית, מקלים על הגשת הדיווחים והדוחות לרשויות המס, חוסכים בכוח אדם ומאפשרים לבעלי עסקים להתרכז במה שבאמת חשוב.

Mask Group-3

צרו קשר

יש לכם שאלה? אנחנו כאן בשבילכם.
השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Mask Group-3

הודעתך נשלחה תודה

ניצור איתך קשר בהקדם