חתימה דיגיטלית

חתימה מרחוק – חותם של איכות

24.07.2022

חתימה מרחוק, בדומה לחתימת כתב יד, היא ייחודית לכל חותם וחותמת והיא מאפשרת לבעלי עסקים וחברות לשלוח מסמכים ממוחשבים בצורה אלקטרונית. ובעידן שבו יותר ויותר ארגונים משתמשים במסמכים דיגיטליים לביצוע עסקאות ולצורך התקשרות עם לקוחות, ספקים ורשויות, חתימה מרחוק הפכה חיונית לכל עסק, ארגון או חברה.

מסמכים דיגיטליים מפחיתים את התלות במסמכי נייר, מגנים על כדור הארץ וחוסכים במשאבי הסביבה, כאשר חתימה מרחוק תומכת במגמה אקולוגית זו תוך שהיא מעניקה תוקף לאותנטיות של המסמכים הדיגיטליים. חתימה מרחוק תאפשר לכם לשלוח חשבוניות, קבלות ומסמכים ממוחשבים נוספים באופן מקוון בקלות ובמהירות, ומסמכים אלו יחשבו למסמכי מקור, הקבילים על הרשויות הן בישראל והן בעולם כולו.

 התנסו במודול חתימה מרחוק למסמכים דיגיטליים במשך 30 יום – ללא התחייבות וללא עלות

כל היתרונות של חתימה מרחוק בכף ידכם

חתימה מרחוק על מסמכים היא מהימנה, מאובטחת ומוגנת – חתימה מרחוק היא כמו תעודת הזהות הדיגיטלית של העסק שלכם. היא ייחודית, אין שנייה לה והיא עומדת בתקנות האבטחה המחמירות ביותר. תודות למפתח האימות הציבורי המתאים ניתן לאמת את האותנטיות של החתימה מרחוק ולקשר בין מפיק המסמכים הממוחשבים לבין מי שחתם על מסמכים אלו.

מסמכים בעלי חתימה מרחוק חוסכים בהוצאות – מסמכים ממוחשבים בעלי חתימה מרחוק חוסכים גם זמן וגם כסף – אין צורך לבזבז נייר או דיו ולא צריך לרוץ לדואר, לעמוד בפקקים ולמצוא חניה כדי לרכוש מעטפות ובולים, הכול נערך אונליין ומועבר באופן אלקטרוני.

מסמכים בעלי חתימה מרחוק מזרזים תהליכי תשלום וגבייה – מסמכים בעלי חתימה מרחוק הנשלחים ללקוחות במייל, ולא בדואר, מצמצמים את זמני המשלוח של מסמכים חשבונאיים כגון חשבוניות ומאפשרים גבייה מהירה יותר מלקוחות, ובמקרים רבים הם מאפשרים גביית תשלומים מיידית ממש מלקוחות.

מסמכים בעלי חתימה מרחוק הופכים פעולות ידניות לאוטומטיות – מאחר שכדי להפיק מסמכים בעלי חתימה מרחוק יש להתחבר אל מודול חתימה דיגיטלית או למערכת ממוחשבת להפקת מסמכים דיגיטליים תהליך ההתקשרות עם לקוחות הופך לאוטומטי. מנגנונים אוטומטית הקיימים בתוך המערכת מאפשרים הפקת חשבוניות מתשלום דחוי, שליחה מרוכזת של תעודות לנמענים שונים ומגוונים, תזכורות ועוד – וכל זאת באופן אוטומטי, ללא מגע יד אדם.

ניתן לשלוח מסמכים בעלי חתימה מרחוק בכל שעה ומכל מכשיר – יתרון נוסף לשימוש במודול חתימה מרחוק הוא שהוא זמין לכם בכל מכשיר. ניתן לשלוח מסמכים בעלי חתימה מרחוק בנייד, דרך המחשב או דרך הטאבלט. כמו כן, אפשר להפיק מסמכים בעלי חתימה מרחוק בכל מקום ובכל שעה, כל מה שצריך זה חיבור לאינטרנט וזה הכול. לא צריך להסתובב עם קלסרים, לסחוב פנקסי קבלות/חשבוניות או פנקסי תעודות משלוח – הכול נמצא אונליין וזמין בלחיצת כפתור.

חתימה מרחוק – כיצד היא עובדת?

חתימה מרחוק היא למעשה סוג מסוים של חתימה אלקטרונית, המחייבת את החותם לאמת את זהותו באמצעות מזהה דיגיטלי מבוסס תעודה. התעודה הדיגיטלית מונפקת לרוב על ידי רשות עצמאית המאשרת את התעודות, וזו מאמתת את זהות החותם טרם הנפקת האישור.

לאחר אימות זהות החותם, החתימה מופיעה על המסמכים, הנחשבים למסמכי מקור, והיא כוללת: את שם החברה, מספר עוסק, שם החותם, שעת החתימה וגם תאריך הפקת החתימה מרחוק.

 חוק חתימה מרחוק בישראל על קצה מזלג

הזכות לחתום על מסמכים ממוחשבים באמצעות חתימה מרחוק מעוגנת ב”חוק חתימה אלקטרונית התשס”א-2001″, חוק שנועד להסדיר את נושא החתימה מרחוק בישראל. בין היתר חוק חתימה אלקטרונית מגדיר סוגי חתימות אלקטרוניות (חתימה אלקטרונית, חתימה אלקטרונית מאובטחת וחתימה אלקטרונית מאושרת), על אילו קריטריונים חתימה מרחוק צריכה לענות על מנת להיות קבילה בבית משפט וברשויות המס, וחוק זה אף הגדיר את הגורמים בארץ ובעולם הרשאים לאשר חתימות אלקטרוניות.

המחוקק בישראל מאפשר, אפוא, לשלוח ולקבל מסמכים בעלי חתימה מרחוק, כאשר מי שמפר את הוראות החוק או את הוראות הרשם צפוי לקנס כספי (תיקון מס’ 2 לחוק חתימה אלקטרונית).

שליחת מסמכים חתומים מרחוק מעולם לא הייתה קלה יותר

עם מודול חתימה מרחוק מבית ריווחית שליחת מסמכים חתומים דיגיטלית מעולם לא הייתה קלה, מהירה ופשוטה יותר. מודול חתימה מרחוק יאפשר לכם לשלוח מסמכי מקור במייל הכוללים את כל פרטי העסק שלכם, כאשר ניתן לסנכרן את מודול חתימה מרחוק עם מערכות עסקיות נוספות בקלות, ובכללן: מערכת הנהלת חשבונות, תוכנת שכר ועוד.

 התנסו במודול חתימה מרחוק על מסמכים דיגיטליים במשך 30 יום – ללא התחייבות וללא עלות

Mask Group-3

צרו קשר

יש לכם שאלה? אנחנו כאן בשבילכם.
השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Mask Group-3

הודעתך נשלחה תודה

ניצור איתך קשר בהקדם