שיטות מכירה - ואן סייל מול פרי סייל

שיטות מכירה – ואן סייל ופריסייל 

26.03.2024

בנוף הדינמי של הקמעונאות, אסטרטגיות מכירה כמו ואן סייל (Van sale) ופריסייל (Pre sale) ממלאות תפקידים מכריעים בעיצוב השוק. גישות אלו מציעות יתרונות ברורים ויש להן מערך אתגרים משלהן. מה שהופך אותן לשיקולים חיוניים לעסקים שמטרתם לייעל את ערוצי המכירות וההפצה שלהם.

ואן סייל – התקשרות ישירה עם לקוחות

ואן סייל היא אסטרטגיית מכירה קמעונאית שבה המוכרים / סוכנים, מציגים ומוכרים מוצרים ישירות ללקוחות. הסוכנים מחזיקים את המוצרים איתם, בכלי הרכב / משאית שלהם ומוצגים גם בתוך מסופונים.

ריווחית מציעה פתרון אולטימטיבי לאנשי מכירות שטח – אפליקציית מסופונים

יתרונות לשיטת ה-ואן סייל:

  1. הצגת מוצר מותאמת אישית – על ידי אינטראקציה ישירה עם הלקוחות, יכולים המוכרים לספק הדגמות מוצר מותאמות אישית, תוך הדגשת התכונות והיתרונות המותאמים לצרכים האישיים. גישה זו מובילה לרוב למעורבות גבוהה יותר של לקוחות ולהגדלת המכירות.
  2. משוב והתאמה בזמן אמת – מוכרים יכולים לקבל פידבק מיידי מלקוחות לגבי העדפות מוצרים, תמחור ומגמות שוק. נתונים אלה בזמן אמת מאפשרים לעסקים להתאים את ההצעות שלהם במהירות, להישאר תחרותיים ולעמוד בדרישות המתפתחות של הלקוחות.
  3. חווית לקוח משופרת – האינטראקציה פנים אל פנים ב-ואן סייל משפרת את חווית הלקוח הכוללת, בונה אמון ונאמנות. לקוחות מעריכים את הנוחות שבגישה למוצרים תוך כדי תנועה וקבלת יחס אישי ממוכרים בעלי ידע.

חסרונות לשיטת ה-ואן סייל:

  1. מורכבות תפעולית – ניהול צי רכבים ותיאום צוותי מכירות דורשים תכנון תפעולי ולוגיסטיקה מורכבת. מורכבות זו יכולה להוביל להגדלת עלויות ולאתגרי ניהול משאבים.
  2. טווח הגעה מוגבל – לשיטת ואן סייל עשויות להיות מגבלות בהגעה לכל הלקוחות או לאזורים גיאוגרפיים ספציפיים. מגבלה זו יכולה להשפיע על חדירת השוק ועל ביצועי המכירות הכוללים.

פריסייל מכירה מוקדמת – ציפייה לביקוש בשוק

שיטת המכירה פריסייל, מתמקדת בקידום וקבלת הזמנות של מוצרים טרם האספקה, לעיתים אף לפני שהם זמינים רשמית בשוק.

יתרונות לשיטת ה-פריסייל:

  1. כניסה מוקדמת לשוק – על ידי יצירת הזמנות מראש, עסקים יכולים להיכנס לשוק מוקדם, ליצור “באזז” וציפייה בקרב הלקוחות. מומנטום מוקדם זה יכול להוביל ליתרון תחרותי ולהגדלת המכירות עם השקת המוצר.
  2. הפחתת סיכונים – מכירה מוקדמת מאפשרת לעסקים לאמוד את ביקוש השוק ולהתאים את כמויות הייצור בהתאם, ולהפחית את הסיכון למלאי יתר או חוסר מלאי. גישה אסטרטגית זו ממזערת את אתגרי ניהול המלאי ומייעלת את הקצאת המשאבים.
  3. מעורבות ונאמנות לקוחות – מעורבות לקוחות באמצעות קידום מכירות לפני מכירה בונה ציפייה ונאמנות. לקוחות המשתתפים באירועי קדם-מכירה חשים לעתים קרובות תחושה של בלעדיות ויש סיכוי גבוה יותר להפוך לקונים חוזרים.

חסרונות לשיטת ה-פריסייל:

תזמון וביצוע – תזמון קמפיינים מוקדמים למכירה דורש תכנון קפדני כדי להבטיח שזמינות המוצר תואמת את ציפיות הלקוח. צעדים שגויים בביצוע, כגון עיכובים באספקה או בעיות איכות, עלולים להוביל לאי שביעות רצון לקוחות ולפגיעה במוניטין.

  1. תחרות בשוק – ככל שאסטרטגיות קדם-מכירה צוברות פופולריות, עסקים מתמודדים עם תחרות מוגברת מצד יריבים המציעים מבצעי גישה מוקדמת דומים. שמירה על בידול והצעת ערך הופכת קריטית כדי לבלוט בשוק צפוף.

לסיכום, גם ואן סייל וגם פריסייל הן אסטרטגיות בעלות ערך בשוק הקמעונאי, כל אחת מהן מציעה יתרונות ואתגרים ייחודיים. עסקים חייבים לבחון את קהל היעד והיכולות התפעוליות שלהם בכדי לקבוע את הגישה המתאימה ביותר כדי למקסם את המכירות, שביעות רצון הלקוחות ונוכחות השוק.

ריווחית מציעה פתרון אולטימטיבי לאנשי מכירות שטח – אפליקציית מסופונים

Mask Group-3

צרו קשר

יש לכם שאלה? אנחנו כאן בשבילכם.
השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Mask Group-3

הודעתך נשלחה תודה

ניצור איתך קשר בהקדם